התקשרו עכשיו 03-6399330
הדבר החשוב ביותר עליו צריך להקפיד כל רוכב קטנוע הוא חבישת קסדה, על הקסדה להיות מקצועית איכותית והכי חשוב- בטיחותית. קסדה שעומדת בתקנים הנדרשים תפחית, במקרה של תאונת דרכים, את הנזק שעשוי להיגרם לראשו של רוכב הקטנוע והיא אף עשויה למנוע מקרים של מוות.

קסדת האופנוע/קטנוע מורכבת מ-2 חלקים עיקריים: הקליפה החיצונית וחומר המילוי הפנימי. הקליפה החיצונית מגנה מפני חדירת אובייקטים חדים ושפשוף הראש במקרים של החלקה. המילוי הפנימי הוא זה שסופג את הפגיעה העיקרית במקרה של תאונה ותפקידו לעצור/ להאט את הזעזוע שנגרם לראש ומהווה את הסכנה המרכזית בכל הנוגע לפגיעות ראש בתאונות. 

מכאן נובעת החשיבות הרבה שטמונה בחבישת קסדה ובבחירה בקסדה איכותית שעומדת בתקנים הבטיחותיים הנדרשים. קסדות כיום בטיחותיות בהרבה מאלו שהיו קיימות בעבר והן עשויות להפחית במידה רבה את הנזק שייגרם לראשו של רוכב הקטנוע במקרה של תאונות דרכים כתוצאה מחוסר תשומת לה או נהיגה בשכרות.

בבואנו לבחור קסדה עלינו להקפיד על מספר נקודות קריטיות שייתנו לנו אינדיקציה שמדובר בקסדה בטיחותית: על הקסדה לכלול הגנה לסנטר, עליה לתפוס את הראש בצורה טובה מבלי לנוע, אסור שיהיו חלקים בולטים על גוף הקסדה, עליה להיות מאווררת (מלמעלה ומלמטה) על מנת למנוע אדים, חשוב שחלקה הפנימי יהיה ניתן לפירוק על מנת לאפשר כביסה שלו, קסדה איכותית לא תהיה עשויה מפלסטיק והכי חשוב שהיא תהיה נוחה לרוכב האופנוע שמשתמש בה.