התקשרו עכשיו 03-6399330
סיבה מרכזית שמביאה אנשים להשתמש בקטנוע היא החיסכון הכספי בהוצאות רכב שנגרם להם כתוצאה מכך. נתחיל מכך שעלות רכישה של קטנוע היא יחסית נמוכה, כאשר ניתן לרכוש קטנוע 125 סמ"ק חדש בסכום שנע בין 8000 ל- 20 אלף ₪ בלבד (תלוי באיכות הקטנוע הנבחר). בבואנו לרכוש קטנוע מסוכנות מוכרת ישנם גם מסלולי רכישה נוחים המאפשרים פריסה חודשית של תשלומים.
כאשר מדברים על שוק היד השנייה המחירים אפילו לעיתים יותר והמגוון הוא מאוד רחב, כאשר ניתן למצוא קטנועים במצב מכאני מעולה במחירים מצחיקים יחסית לעלויות רכב (ניתן להשיג קטנוע יד שנייה אמין במחיר שנע החל מ- 1500 ₪).בבואנו לרכוש רכב נתייחס למרכיב חשוב והוא אובדן הערך, כאשר ירידת הערך הצפויה של מכונית חדשה יכולה להגיע ליותר מ- 10 אלף ₪ בשנה. אובדן הערך של קטנועים הוא נמוך בהרבה ומסתכם בכמה מאות שקלים בכל שנה מה שהופך את המרכיב הזה לזניח יותר שמדובר ברכב דו גלגלי.
נתון חשוב נוסף שמוזיל את העלויות ברכישה ושימוש בקטנוע הוא עלות האחזקה השוטפת הזולה, עלות הטיפולים ב
קטנוע 125 סמ"ק מסתכם בכמה מאות בודדות בשנה שזהו סכום נמוך ביותר ביחס לרכב רגיל שעשוי לחסוך לרוכב הקטנוע אלפי שקלים מידי שנה. נתון זה מצטרף לעובדה שקטנוע הוא כלי רכב אמין שלא דורש טיפולים רבים מלבד הטיפולים השוטפים במידה ושומרים עליו כמו שצריך.חיסכון נוסף אותו ירגיש בעליו של קטנוע נובע מעלויות הביטוח שהן אמנם גבוהות (יש שיאמרו שאף גבוהות מידי) ביחס לעלותו של כלי הרכב אך נמוכות בהרבה מעלות הביטוח רכב של כלי רכב רגיל.
חיסכון נוסף ואולי אחד מהמשמעותיים ביותר נובע מהוצאות הדלק, כאשר רוכב קטנוע ממוצע יוציא בין 40 ל- 80 ₪ בשבוע על דלק. חישוב מהיר של הוצאות הדלק החודשיות של קטנוע (בין 160 ל- 320 ₪) יצביע על כך שההוצאות בקטגוריה זה נמוכות מתדלוק בודד של כלי רכב רגיל מ
השכרת רכב, מה שמצביע על חיסכון של אלפי שקלים מידי שנה.